برگه پیدا نشد. – ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان http://sazehnovin.ir شرکت ساختمانی سازه نوین در سال ۱۳۷۸ تاسیس گردیده و در این ۲۰ سال فعالیت در زمینه ی فروش مصالح و ایزوگام و نصب ایزوگام با سابقه درخشان. Tue, 12 Nov 2019 13:25:33 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.12 شنا سایی مصالح «خاک» در ساختمان و شکل های مختلف انhttp://sazehnovin.ir/%d8%b4%d9%86%d8%a7-%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad-%d8%ae%d8%a7%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b4%da%a9%d9%84-%d9%87/ http://sazehnovin.ir/%d8%b4%d9%86%d8%a7-%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad-%d8%ae%d8%a7%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b4%da%a9%d9%84-%d9%87/#respond Thu, 13 Jun 2019 07:36:39 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2464 خاک‌ها به مصالح سنگی که قطر آن‌ها کمتر از ۰/۰۰۲ میلی‌متر است، «خاک» می‌گویند. خاک بر اثر تجزیه‌ی شیمیایی و یا عوامل فیزیکی و مکانیکی مواد گوناگون پوسته‌ی زمین به‌وجود می‌آید و در دشت‌ها با قشرهایی به ضخامت‌های مختلف رسوب می‌کند. خاک‌ها می‌توانند مواد چسبنده داشته باشند هم نداشته باشند. به موادی که در خاک

نوشته شنا سایی مصالح «خاک» در ساختمان و شکل های مختلف ان اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
خاک‌ها

به مصالح سنگی که قطر آن‌ها کمتر از ۰/۰۰۲ میلی‌متر است، «خاک» می‌گویند.

خاک بر اثر تجزیه‌ی شیمیایی و یا عوامل فیزیکی و مکانیکی مواد گوناگون پوسته‌ی زمین به‌وجود می‌آید و در دشت‌ها با قشرهایی به ضخامت‌های مختلف رسوب می‌کند. خاک‌ها می‌توانند مواد چسبنده داشته باشند هم نداشته باشند. به موادی که در خاک باعث چسبانندگی، «رُس» و مواد غیرچسباننده «ماسه» می‌گویند. البته ناخالصی‌های کربناتی مثل سنگ‌آهک و ناخالصی‌های سولفاتی مانند سنگ‌گچ و ترکیب‌های آهن‌دار و رستنی‌ها و مواد آلی هم در خاک وجود دارد.

دانه‌بندی خاک

در خاک‌ها دانه های زیادی با اندازه های مختلف وجود دارد، دانه ها ی خاک دچار تغییر میشود و به این شکل دو دسته خاک با دانه‌بندی خوب و خاک با دانه‌بندی ضعیف تقسیم‌بندی می‌گردد. خاک با دانه‌بندی خوب، خاکی است که تمام ذرات از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین قطعه را دارا باشد. خاک با دانه‌بندی ضعیف نیز، خاکی است که شامل دانه‌های یک‌اندازه‌ بوده و تفاوت زیادی میان اندازه‌ی بزرگ‌ترین دانه با کوچک‌ترین آن وجود ندارد و خاکی که دانه‌بندی آن ناقص است(یعنی دانه‌بندی آن دارای توالی می‌باشد) صرفاً در یک یا چند دانه حد وسط در جای خود قرار ندارد.

در شکل بعدی می‌توانید خاک با دانه‌بندی‌های مختلف را مشاهده نمایید.

نکته: دانه‌بندی‌های گوناگون را باهم مقایسه نمایید. ترتیب استقرار آن‌ها را در کنار هم مشاهده کنید. خواهید فهمید که در توده خاک متشکل از دانه‌بندی خوب، چگونه همواره دانه‌ای وجود دارد که فاصله‌ی میان دو دانه سنگی دیگر را پر می‌نماید.

لازمه‌ی دستیابی به خاکی با تاب تحمل و باربری بالا و همچنین وزن مخصوص بالا کنترل درصد وزنی دانه‌بندی خاک است، به‌گونه‌ای که فضاهای خالی در این خاک توسط رده‌های مختلف ریزدانه‌ی بعدی پر شده و خاک مطابق شکل قبلی به حالت تراکم برسد.

برای استعلام قیمت نقاشی ساختمان حتما با مشاوران گروه ساختمان سازه نوین تماس بگیرید.

انواع خاک
الف) خاک رُس:
خاک رُس از کهنه شدن سنگ‌های آذرین و دگرگون شده مانند فلدسپات‌ها، گرانیت‌ها و گنایس‌ها به‌وجود می‌آید، بنا بر این علاوه بر خاک رس، ماسه و لای نیز در خاک باقی می‌ماند. یکی از دلیل های چسبندگی خاک رس می‌توان به ریزی دانه‌ها و پولکی شکل بودن آن‌ها اشاره کرد.

دانه‌های با قطر بیشتر از ۶۰ میکرون، به شکل کره‌ هستند و تماس دانه‌ها با هم نقطه‌ای است، اما دانه‌های کوچکتر از ۶۰ میکرون به صورت سوزنی یا پولکی شکل بوده و تماس آن‌ها با یکدیگر به حالت سطحی است که این تماس نسبت به دانه‌های کره‌ای شکل، خیلی بیشتر و در حدود ۱۰۰ برابر می‌باشد.

به خاک‌رس به دلیل ریز بودن دانه‌ها، «کلوئید» نیز می‌گویند. خاک رس خاصیت جذب آب زیادی را دارا است و پس از جذب آب، حجم آن افزایش می‌یابد و زمانی که از آب اشباع گردد، دیگر آن را از خود عبور نمی‌دهد و به همین خاط خاک ‌رس را برای آب‌بندی‌کردن بام‌ها به صورت کاه‌گل به‌کار می‌گیرند.

خاک‌ رس از جمله ارزان‌ترین و فراوان‌ترین مواد چسباننده برای مصارف ساختمانی به‌شمار می‌آید و مطابق تعریف، نوعی چسباننده‌ی هوایی است که به‌صورت فیزیکی خشک و سفت می‌شود.

فرمول شیمیایی خاک رس به صورت هیدروکسات آلومینیوم، MSio2، PH2O، MAl2O­۳ به همراه اکسیدهای قلیایی و قلیایی خاکی است. خاک رس خالص، سفید رنگ می‌باشد و ناخالصی‌ها رنگ آن را تغییر می‌دهند. به عنوان مثال خاک رس کبود رنگ، حاوی FeO یا خاک نباتی است، خاک رس سیاه یا خاکستری، کم‌ و بیش دارای زغال می‌باشد. خاک رس سرخ Fe2O3 و خاک رس زرد، هیدروکسید آهن به همراه دارد. وزن ویژه‌ی خاک رس معمولاً از ۱۵۰۰ (به حالت سست) تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر ‌مترمکعب (به حالت فشرده و سخت) می‌باشد.

خاک رس‌های آبرفتی توسط آب، باد و یا در بستر یخچال‌ها جابه‌جا گردیده و ناخالصی‌هایی در طول مسیر به آن اضافه می‌شود که تغییر رنگ آن را به‌دنبال دارد.

خاک‌ رس‌های آبرفتی مثل آجر، خاک سرامیک و خاک نسوز، از ته‌نشین شدن مواد در کف بستر آب‌های جاری به‌دست می‌آیند. به غیر از مواد رنگ‌زا، ناخالصی‌های دیگری هم در خاک موجود است که از بین آن‌ها می‌شود به ماسه سیلیسی، ماسه آهکی، فلدسپات‌ها، سولفات‌ها، املاح آهن، لای و اجزای نباتی مخصوصا ریشه‌ی گیاهان اشاره کرد.

خاک رس‌ها با توجه به میزان ناخالصی‌هایشان به سه گروه طبقه‌بندی می‌شوند:

۱- خاک‌ رس‌های پرمایه

۲- خاک رس‌های میان‌مایه

۳- خاک رس‌های کم‌مایه

طبیعتاً خاک‌ رس‌های کم‌مایه کمترین میزان ناخالصی را دارا هستند.

از خاک رس به منظور ساخت سفته، ملات‌های گل آهک، گچ و خاک، گل و همچنین کاه‌گل استفاده می‌شود.

دلیل مصرف خاک رس در ملات گچ و خاک، ارزانی قیمت و کندگیر بودن آن است. در ملات گل‌آهک و سفته، خاک رس با آهک ترکیب گردیده و پس از مدتی سیلیکات‌ها و آلومینات‌های کلسیم ایجاد می‌شود. این ترکیب نیاز به هوا ندارد لذا ملات گل‌آهک و شفته در زمره‌ی ملات‌های آبی به شمار می‌آیند. میزان آب مکیدن خاک رس به نوع دانه‌ها و ریزی آن‌ها وابسته است.

ویژگی‌ها و حدود مورد پذیرش:

خاک رس استفاده شده در هر پروژه باید تا حد امکان خالص و بدونه  مواد آلی، ریشه‌ی گیاهان و دیگر بقایای نباتی باشد. میزان سولفات‌ها در خاک رس برحسب SO3 نباید بیش از ۰/۵ درصد و میزان کلرورهای سدیم و پتاسیم آن نبایستی در مجموع بیشتر از ۰/۱ درصد باشد. وجود دانه‌های سنگی درشت به منظور مصرف خاک در شفته به شرط اینکه دانه‌بندی مناسبی داشته باشد، ایرادی ندارد اما در مورد دانه‌های خاک رس مصرفی در ملات‌ها، حداکثر ۷/۵ درصد دانه‌ها قادرند که روی الک ۱۴۹ میکرون باقی بمانند.

۲- خاکِ ‌چینی:

همانطور که قبلا بیان کردیم، خاک رس خالص به رنگ سفید می‌باشد. در صنعت سفال‌سازی به این خاک، خاک چینی می‌گویند. رنگ خاک ‌رس‌های معمولی در اثر مواد خارجی از قبیل اکسید آهن و گرافیت، سفید نیست.

۳-مخلوط (دِج):

به خاکی که انواع دانه‌های ریز و درشت و درصدی از خاک رس در آن وجود داشته باشد، مخلوط و یا دج می‌گویند.

نوشته شنا سایی مصالح «خاک» در ساختمان و شکل های مختلف ان اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d8%b4%d9%86%d8%a7-%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad-%d8%ae%d8%a7%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b4%da%a9%d9%84-%d9%87/feed/ 0
معرفی سنگ های گوناگون در طبیعت و روش درست شدن انهاhttp://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%88%d9%86%d8%a7%da%af%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%d8%aa-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1%d8%b3/ http://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%88%d9%86%d8%a7%da%af%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%d8%aa-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1%d8%b3/#respond Thu, 13 Jun 2019 05:42:48 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2456 سنگ‌ها سنگ‌ها، جسم های طبیعی سخت‌شده‌ای می‌باشند که از یک یا چند کانی به‌وجود آمده‌اند. سنگ‌ها شکل های مختلفی دارندکه به این گونه می‌باشند: سنگ‌های آذرین، سنگ‌های رسوبی، سنگ‌های دگرگون شده و سنگ‌های آذرواری. سنگ‌های آذرین: این سنگ‌ها از یخ زدن ماگما (ماده‌ی مذاب) حاصل میشود. مدل های  سنگ‌های آذرین به این شکل است: ۱-

نوشته معرفی سنگ های گوناگون در طبیعت و روش درست شدن انها اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
سنگ‌ها

سنگ‌ها، جسم های طبیعی سخت‌شده‌ای می‌باشند که از یک یا چند کانی به‌وجود آمده‌اند. سنگ‌ها شکل های مختلفی دارندکه به این گونه می‌باشند: سنگ‌های آذرین، سنگ‌های رسوبی، سنگ‌های دگرگون شده و سنگ‌های آذرواری.

سنگ‌های آذرین:

این سنگ‌ها از یخ زدن ماگما (ماده‌ی مذاب) حاصل میشود. مدل های  سنگ‌های آذرین به این شکل است:

۱- بدون فسیل بوده و فاقد چینه‌بندی هستند.

۲- همگن و توده‌ای بوده و فاقد هر نوع جهت‌یافتگی می‌باشند.

۳- کانی‌های تشکیل‌دهنده‌ی این سنگ‌ها معمولاً سیلیکات‌ها هستند.

۴- کانی‌های کوارتز، فلدسپات و میکای سفیدرنگ سنگ‌های آذرین را روشن نموده و کانی‌های الیوین، پیروکسین، آمفویبولیت و بیوتیت (میکای سیاه) رنگ سنگ‌های آذرین را تیره می‌کنند.

۵- از منظر شیمیایی و کانی‌شناسی معمولاً دارای بلور هستند.

۶- معمولا همه ی سنگ‌های آذرین دارای فلدسپات و کانی‌های آهن و منیزیم‌دار هستند و خیلی از آن‌ها کوارتز دارند. سنگ‌ها و کانی‌های گوناگون در مقابل عوامل هوازدگی مقاومت یکسانی ندارند. کوارتز در برابر آب و اسیدها مقاوم است و هوازدگی شیمیایی برای آن رخ نمی‌دهد و از آنجایی که سختی زیادی هم دارد، هوازدگی مکانیکی نیز بر روی آن بی‌تأثیر است. بدین ترتیب بلورها، ذرات یا توده‌های کوارتز در بین دانه‌های ماسه تقریباً بدون تغییر باقی می‌ماند و صرفاً ممکن است در اثر عوامل فرسایش، ریزتر گردند. از طرف دیگر فلدسپات‌ها، میکاها و کلسیت‌ها تحت‌تأثیر عوامل هوازدگی مکانیکی و شیمیایی قرار می‌گیرند. هوازدگی مکانیکی این مواد را به سنگ‌ریزه و ماسه و هوازدگی شیمیایی آن‌ها را به دانه‌های بسیار ریز در حد رُس مبدل می‌نماید.

مواد تشکیل شده از تخریب سنگ‌ها که معمولا در نتیجه‌ی هوازدگی است، ماندگاری کمتری دارد و عواملی مانند آب، باد و یخچال‌های طبیعی آن‌ها را حمل می‌نمایند و به داخل دریاها می‌ریزند و سنگ‌های جدیدی از این مواد حاصل می‌شوند که به آن‌ها «سنگ‌های رسوبی» می‌گویند. لذا می‌توان نتیجه گرفت که سنگ‌های رسوبی معمولاً از موادی به‌دست می‌آیند که پیش‌تر در ترکیب سنگ‌های دیگر بوده‌اند.

سنگ‌های رسوبی:

این حجم از سنگ‌ها از رسوب کردن مواد ایجاد شده سنگ‌ها در دریاها تشکیل میشود.

خصوصیات سنگ‌های رسوبی بدین شرح‌اند:

۱- لایه‌لایه هستند و در روی زمین به حالت نوارهای موازی دیده می‌شوند.

۲- معمولاً دارای فسیل (ماکروسکوپی یا میکروسکوپی) هستند.

۳- اجزای تشکیل‌دهنده‌ی سنگ‌های رسوبی با ماده‌ای چسبنده به یکدیگر اتصال می‌یابند.

۴- غالباً درجه‌ی سختیشان کمتر از ۵ است.

۵- دارای بلورهای هم‌جنس هستند؛ مانند: کربنات‌ها، گچ و نمک‌ها.

سنگ‌های دگرگون شده:

گرما برای اب شدن سنگ ها در عمق ۲۰ کیلومتری، کافی است و ایجاد هوازدگی در زمین انجام میشود، اما در فاصله‌ی این دو حد در اثر بروز پدیده‌هایی از قبیل رسوب‌گذاری و جنبش‌های کوه‌زایی برخی از سنگ‌ها دچار تغییرشکل می‌شوند و در محیطی جدید و تحت تأثیر شرایط تازه، حالتی ناثابت پیدا نموده و تغییر می‌کنند. چنین سنگ‌هایی را «دگرگون‌شده» می‌نامند.

عواملی مانند گرما، فشار و یا قشار و گرما باهم در دگرگون شدن سنگ‌ها تأثیرگذار هستند. به عنوان مثال: سنگ‌های مرمر، گنایس و کوارتزیت که به ترتیب از جنس سنگ‌های رسوبی،آذرین و ماسه‌ی سنگی رسوبی هستند، همگی تحت فشار و حرارت دگرگون شده‌اند.

سنگ‌های آذرآواری:

‌سنگ‌های آذرآواری عبارتند از: موادی که از دهانه‌ی آتش‌فشان‌ها خارج شده و در هوا انتشار می‌یابند و در سطح زمین یا در کف دریاها رسوب می‌نمایند که البته به آن‌ها «توف» نیز گفته می‌شود. توف‌ها ممکن است با مواد رسوبی مخلوط باشند. نوع ترکیب سنگ رسوبی، ضابطه‌ی تمایز دادن توف‌های مختلف را تشکیل می‌دهد. توف‌ها به منظور ساختمان‌سازی (سنگ پی یا پی‌های سنگی و دیوارسازی) به کار می‌روند.

توف‌ها رنگ های مختلفی دارد که یکی از ان ها  به رنگ‌های سبز و فیروزه‌ای است، به شکل بزرگی در رشته‌کوه‌های البرز وجود دارد. در شکل بعد می‌توانید نمودار تشکیل سنگ‌ها را مشاهده نمایید.

نوشته معرفی سنگ های گوناگون در طبیعت و روش درست شدن انها اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%88%d9%86%d8%a7%da%af%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%d8%aa-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1%d8%b3/feed/ 0
آشناشدن با مصالح ساختمانی و انواع ان که از خاک تشکیل شده استhttp://sazehnovin.ir/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%87/ http://sazehnovin.ir/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%87/#respond Wed, 12 Jun 2019 12:24:13 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2453 خاک‌ها به مصالح سنگی که قطر آن‌ها کمتر از ۰/۰۰۲ میلی‌متر است، «خاک» می‌گویند. خاک بر اثر تجزیه‌ی شیمیایی و یا عوامل فیزیکی و مکانیکی مواد گوناگون پوسته‌ی زمین به‌وجود می‌آید و در دشت‌ها با قشرهایی به ضخامت‌های مختلف رسوب می‌کند. خاک‌ها می‌توانند دارای مواد چسباننده و یا فاقد آن‌ها باشند. به مواد چسباننده‌ی داخل

نوشته آشناشدن با مصالح ساختمانی و انواع ان که از خاک تشکیل شده است اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
خاک‌ها

به مصالح سنگی که قطر آن‌ها کمتر از ۰/۰۰۲ میلی‌متر است، «خاک» می‌گویند.

خاک بر اثر تجزیه‌ی شیمیایی و یا عوامل فیزیکی و مکانیکی مواد گوناگون پوسته‌ی زمین به‌وجود می‌آید و در دشت‌ها با قشرهایی به ضخامت‌های مختلف رسوب می‌کند. خاک‌ها می‌توانند دارای مواد چسباننده و یا فاقد آن‌ها باشند. به مواد چسباننده‌ی داخل خاک، «رُس» و مواد غیرچسباننده «ماسه» می‌گویند. البته ناخالصی‌های کربناتی مثل سنگ‌آهک و ناخالصی‌های سولفاتی مانند سنگ‌گچ و ترکیب‌های آهن‌دار و رستنی‌ها و مواد آلی هم در خاک وجود دارد.

دانه‌بندی خاک
در خاک‌ها با توجه به فراوانی دانه‌های خاک با اندازه‌های گوناگون، دانه‌بندی خاک دچار تحول می‌شود و از این جهت به دو دسته‌ی کلی خاک با دانه‌بندی خوب و خاک با دانه‌بندی ضعیف تقسیم‌بندی می‌گردد. خاک با دانه‌بندی خوب، خاکی است که تمام ذرات از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین قطعه را دارا باشد. خاک با دانه‌بندی ضعیف نیز، خاکی است که شامل دانه‌های یک‌اندازه‌ بوده و تفاوت زیادی میان اندازه‌ی بزرگ‌ترین دانه با کوچک‌ترین آن وجود ندارد و خاکی که دانه‌بندی آن ناقص است(یعنی دانه‌بندی آن دارای توالی می‌باشد) صرفاً در یک یا چند دانه حد وسط در جای خود قرار ندارد.

در شکل بعدی می‌توانید خاک با دانه‌بندی‌های مختلف را مشاهده نمایید.

نکته: دانه‌بندی‌های گوناگون را باهم مقایسه نمایید. ترتیب استقرار آن‌ها را در کنار هم مشاهده کنید. خواهید فهمید که در توده خاک متشکل از دانه‌بندی خوب، چگونه همواره دانه‌ای وجود دارد که فاصله‌ی میان دو دانه سنگی دیگر را پر می‌نماید.

لازمه‌ی دستیابی به خاکی با تاب تحمل و باربری بالا و همچنین وزن مخصوص بالا کنترل درصد وزنی دانه‌بندی خاک است، به‌گونه‌ای که فضاهای خالی در این خاک توسط رده‌های مختلف ریزدانه‌ی بعدی پر شده و خاک مطابق شکل قبلی به حالت تراکم برسد.

برای استعلام قیمت نقاشی ساختمان حتما با مشاوران گروه ساختمان ۱۱۵ تماس بگیرید.

انواع خاک
الف) خاک رُس:
خاک رُس از فرسوده گردیدن سنگ‌های آذرین و دگرگون شده مانند فلدسپات‌ها، گرانیت‌ها و گنایس‌ها به‌وجود می‌آید، لذا علاوه بر خاک رس، ماسه و لای نیز در خاک باقی می‌ماند. از میان علت‌های خاصیت چسبندگی خاک رس می‌توان به ریزی دانه‌ها و پولکی شکل بودن آن‌ها اشاره کرد.

دانه‌های با قطر بیشتر از ۶۰ میکرون، به شکل کره‌ هستند و تماس دانه‌ها با هم نقطه‌ای است، اما دانه‌های کوچکتر از ۶۰ میکرون به صورت سوزنی یا پولکی شکل بوده و تماس آن‌ها با یکدیگر به حالت سطحی است که این تماس نسبت به دانه‌های کره‌ای شکل، خیلی بیشتر و در حدود ۱۰۰ برابر می‌باشد.

به خاک‌رس به دلیل ریز بودن دانه‌ها، «کلوئید» نیز می‌گویند. خاک رس خاصیت جذب آب زیادی را دارا است و پس از جذب آب، حجم آن افزایش می‌یابد و زمانی که از آب اشباع گردد، دیگر آن را از خود عبور نمی‌دهد و به همین خاط خاک ‌رس را برای آب‌بندی‌کردن بام‌ها به صورت کاه‌گل به‌کار می‌گیرند.

خاک‌ رس از جمله ارزان‌ترین و فراوان‌ترین مواد چسباننده برای مصارف ساختمانی به‌شمار می‌آید و مطابق تعریف، نوعی چسباننده‌ی هوایی است که به‌صورت فیزیکی خشک و سفت می‌شود.

فرمول شیمیایی خاک رس به صورت هیدروکسات آلومینیوم، MSio2، PH2O، MAl2O­۳ به همراه اکسیدهای قلیایی و قلیایی خاکی است. خاک رس خالص، سفید رنگ می‌باشد و ناخالصی‌ها رنگ آن را تغییر می‌دهند. به عنوان مثال خاک رس کبود رنگ، حاوی FeO یا خاک نباتی است، خاک رس سیاه یا خاکستری، کم‌ و بیش دارای زغال می‌باشد. خاک رس سرخ Fe2O3 و خاک رس زرد، هیدروکسید آهن به همراه دارد. وزن ویژه‌ی خاک رس معمولاً از ۱۵۰۰ (به حالت سست) تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر ‌مترمکعب (به حالت فشرده و سخت) می‌باشد.

خاک رس‌های آبرفتی توسط آب، باد و یا در بستر یخچال‌ها جابه‌جا گردیده و ناخالصی‌هایی در طول مسیر به آن اضافه می‌شود که تغییر رنگ آن را به‌دنبال دارد.

خاک‌ رس‌های آبرفتی نظیر آجر، خاک سرامیک و خاک نسوز، از ته‌نشین شدن مواد در کف بستر آب‌های جاری به‌دست می‌آیند. به غیر از مواد رنگ‌زا، ناخالصی‌های دیگری هم در خاک موجود است که از میان آن‌ها می‌توان به ماسه سیلیسی، ماسه آهکی، فلدسپات‌ها، سولفات‌ها، املاح آهن، لای و اجزای نباتی به‌خصوص ریشه‌ی گیاهان اشاره نمود.

خاک رس‌ها با توجه به میزان ناخالصی‌هایشان به سه گروه طبقه‌بندی می‌شوند:

۱- خاک‌ رس‌های پرمایه

۲- خاک رس‌های میان‌مایه

۳- خاک رس‌های کم‌مایه

طبیعتاً خاک‌ رس‌های کم‌مایه کمترین میزان ناخالصی را دارا هستند.

از خاک رس به منظور ساخت سفته، ملات‌های گل آهک، گچ و خاک، گل و همچنین کاه‌گل استفاده می‌شود.

دلیل مصرف خاک رس در ملات گچ و خاک، ارزانی قیمت و کندگیر بودن آن است. در ملات گل‌آهک و سفته، خاک رس با آهک ترکیب گردیده و پس از مدتی سیلیکات‌ها و آلومینات‌های کلسیم ایجاد می‌شود. این ترکیب نیاز به هوا ندارد لذا ملات گل‌آهک و شفته در زمره‌ی ملات‌های آبی به شمار می‌آیند. میزان آب مکیدن خاک رس به نوع دانه‌ها و ریزی آن‌ها وابسته است.

ویژگی‌ها و حدود مورد پذیرش:
خاک رس مصرفی در هر پروژه بایستی تا حد امکان خالص و عاری از مواد آلی، ریشه‌ی گیاهان و دیگر بقایای نباتی باشد. میزان سولفات‌ها در خاک رس برحسب SO3 نباید بیش از ۰/۵ درصد و میزان کلرورهای سدیم و پتاسیم آن نبایستی در مجموع بیشتر از ۰/۱ درصد باشد. وجود دانه‌های سنگی درشت به منظور مصرف خاک در شفته به شرط اینکه دانه‌بندی مناسبی داشته باشد، ایرادی ندارد اما در مورد دانه‌های خاک رس مصرفی در ملات‌ها، حداکثر ۷/۵ درصد دانه‌ها قادرند که روی الک ۱۴۹ میکرون باقی بمانند.

۲- خاکِ ‌چینی:
همانطور که قبلا بیان کردیم، خاک رس خالص به رنگ سفید می‌باشد. در صنعت سفال‌سازی به این خاک، خاک چینی می‌گویند. رنگ خاک ‌رس‌های معمولی در اثر مواد خارجی از قبیل اکسید آهن و گرافیت، سفید نیست.

۳-مخلوط (دِج):
به خاکی که انواع دانه‌های ریز و درشت و درصدی از خاک رس در آن وجود داشته باشد، مخلوط و یا دج می‌گویند.

نوشته آشناشدن با مصالح ساختمانی و انواع ان که از خاک تشکیل شده است اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%87/feed/ 0
نکات مهم درباره سنگ ها و کاربرد آن ها در ساختمانhttp://sazehnovin.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1/ http://sazehnovin.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1/#respond Wed, 12 Jun 2019 12:07:30 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2448 سنگ‌های ساختمانی   سنگ‌هایی که در ساختمان به کار گرفته می‌شوند به یکی از صورت‌های طبیعی می‌باشند؛ مانند: «قلوه‌سنگ»، «کار شده» و «بادبر و خرد». در شکل زیر، سنگ‌های طبیعی به تصویر کشیده شده‌اند. سنگی که از معدن حاصل می‌گردد باید جهت مصرف در ساختمان آماده شود که این آماده‌سازی معمولاً به دو صورت کار

نوشته نکات مهم درباره سنگ ها و کاربرد آن ها در ساختمان اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
سنگ‌های ساختمانی

 

سنگ‌هایی که در ساختمان به کار گرفته می‌شوند به یکی از صورت‌های طبیعی می‌باشند؛ مانند: «قلوه‌سنگ»، «کار شده» و «بادبر و خرد». در شکل زیر، سنگ‌های طبیعی به تصویر کشیده شده‌اند.

سنگی که از معدن حاصل می‌گردد باید جهت مصرف در ساختمان آماده شود که این آماده‌سازی معمولاً به دو صورت کار شده و خرد شده (شن و ماسه) صورت می‌پذیرد. سنگ‌های کار شده را به شکل یک تیشه‌ای، دو تیشه‌ای، تخت، تراش، ساییده، لاشه و کلنگی در قسمت‌های گوناگون ساختمان مانند پی، دیوار، نمای کرسی‌چینی (ازاره)، نمای دیوار، پله، فرش‌کف‌ها و نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌کنند. نام‌گذاری سنگ‌های خرد شده با توجه به ریزی و درشتی دانه‌هایشان انجام می‌گیرد.

دانه‌های با قطر کمتر از ۰/۰۹ میلی‌متر را «گرده‌سنگ»، دانه‌های با قطر بین ۰/۰۹ تا ۲ میلی‌متر را «ماسه»، دانه‌های با قطر بین ۲ تا ۲۵ میلی‌متر را «نرمه‌سنگ» و دانه‌های با قطر بین ۲۵ تا ۶۰ میلی‌متر را «خرده‌سنگ» می‌نامند. همچنین به دانه‌های درشت‌تر از ۶۰ میلی‌متر «پاره‌سنگ»، «لاشه‌سنگ» و «تخته‌سنگ» می‌گویند. در طرح های دیگر می‌توانید اشکال ساختگی سنگ‌ها را مشاهده نمایید.

سنگ‌های نما:

این سنگ‌ها را در کارخانه به روش لوح (سنگ پلاک) به ضخامت ۶ تا ۳۰ میلی‌متر برش می‌دهند و سپس روی آن را می‌سایند تا صاف گردد.

سنگ‌لوح صیقلی را در زمان استفاده در جای موردنظر قرار می‌دهند و پس از اطمینان از استقرار صحیح آن، پشت سنگ را ملات می‌ریزند تا به بنا یا زیر کار بچسبد و یا آن را برای فرش‌کف روی لایه‌ای از ملات پهن‌شده قرار می‌دهند و کف مدنظر را می‌پوشانند.

سنگ‌نماهایی که در ایران از ان استفاده میکنند، معمولاً آهکی هستند.

سنگ آراگونیت و تراورتن هر دو از ته‌نشین‌شدن مواد آهکی آب چشمه‌های پاطراف آتش‌فشان‌ها حاصل گردیده‌اند. سنگ گرانیت که رنگ‌های مختلفی دارد، یک سنگ آذرین است و در برابر عوامل فرسایشی بسیار مقاوم می‌باشد. اخیراً از این سنگ در نماهای خارجی و داخلی ساختمان‌ها، فرش‌کف و پله استفاده می‌شود.

نکته: در انتخاب اندازه سنگ‌های پلاک باید به این موضوع دقت کرد که دو نفر به‌آسانی بتوانند در ارتفاع، آن را نصب کنند.

ویژگی‌ها و حداقل حدود مورد مقبولیت:

سنگ‌های مصرفی بایستی از لحاظ بافت و ظاهر، یکنواخت و بدون ترک بوده و عاری از رگه‌های خاکی مارنی، میکانی، پریت، ترکیبات سولفاتی و سولفیدی (حداکثر SO3 به ۱ % وزنی محدود می‌شود) و سایر موادی باشند که تحت‌تأثیر عوامل جوّی و هوازدگی خراب می‌گردند.، زیرا در این صورت استحکامی نخواهند داشت. اشکال بعد نماکاری با سنگ‌های مختلف را نمایش می‌دهند.

نمای دیوار سنگی چندوجهی
نمای دیوار سنگی چندوجهی

نماسازی با سنگ‌قلوه‌ای رودخانه‌ای
نماسازی با سنگ‌قلوه‌ای رودخانه‌ای

نمای سنگ بادبر
نمای سنگ بادبر

نمای دیورا لاشه‌چینی شده‌ی بدون ملات
نمای دیورا لاشه‌چینی شده‌ی بدون ملات

در اشکال بعدی می‌توانید انواع دیوارهای کار شده با سنگ را ملاحظه نمایید.

دیوار با سنگ سرتراش مرتب و بدون رج
دیوار با سنگ سرتراش مرتب و بدون رج

دیواره‌ی سنگ بادبُر سرتراش گونیا شده به رج برده شده
دیواره‌ی سنگ بادبُر سرتراش گونیا شده به رج برده شده

دیوار با سنگ چندوجهی سرتراش جدار
دیوار با سنگ چندوجهی سرتراش جدار

دیوار با سنگ بادبُر مرتب و با رج‌های مساوی
دیوار با سنگ بادبُر مرتب و با رج‌های مساوی

 

استحکام و مقاومت سنگ‌ها

سنگ‌های متخلخل آب را به خود میگیرند و در زمان یخبندان به دلیل اضافه حجم و فشارهای داخلی، می‌ترکند. این سنگ‌ها عموماً از از نوع آهکی و گاهی هم از نوع ماسه‌سنگ می‌باشند. سنگ‌های آهکی تحت‌تأثیر یخبندان به صورت ورقه‌ورقه شده و یا قطعاتی از آن جدا می‌گردد، اما ماسه‌سنگ‌ها ابتدا نرم شده و سپس می‌ریزند. پس از استخراج سنگ‌ها و پیش از برش بایستی آن‌ها را به مدت یک فصل زمستان نگهداری کرد تا آب معدن خود را از دست بدهند. اگر چنین عملی صورت نگیرد، این امکان وجود دارد که حتی بهترین سنگ‌ها نیز در برابر یخبندان خرد شوند. سنگ‌ها در اثر برخی عوامل شیمیایی نیز ممکن است تخریب گردند؛ به عنوان مثال سنگ‌های آهکی تحت‌تأثیر باران خراب می‌شوند. این سنگ‌ها در دمای ۸۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد به آهک مبدل می‌گردند؛ لذا طبیعتاً قادر به پایداری زیاد در مقابل حرارت نیستند.

به‌طور کلی تاب فشاری سنگ‌ها جهت فعالیت‌های بنّایی نبایستی کمتر از اندازه‌ی تعیین‌شده در نقشه‌ها باشد؛ به‌عبارتی دیگر حداقل تاب فشاری سنگ‌ها برای امور بنّایی برابر با ۱۵ مگاپاسکال (هر مگاپاسکال یعنی ۱۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع) است.

سنگ‌های مصرفی در منطقه های سردسیر باید علاوه بر پایداری درمقابل یخبندان، مطابق استاندارد و ضوابط نیز باشند.

ببینید: اجرای نقاشی ساختمان در تهران توسط گروه سازه نوین

مواردی از قبیل جذب آب، میزان انحلال در آب، تخلخل، پایداری در مقابل هوازدگی (اثر O2 و SO2، بخارآب، وزش باد، پرتوهای خورشیدی و مانند این‌ها)، اسیدها، قلیاها و همچنین مواردی که سنگ‌ها در معرض عوامل مختلف واقع می‌شوند بایستی مطابق با استاندارهای مربوطه باشند. علاوه بر این، سختی و نرم‌شدن سنگ‌ها در آب و کاهش تاب آن‌ها بعد از یخ‌زدگی نیز بایستی در محاسبات در نظر گرفته شوند.

در قسمت های پرتردد، تناسب مقاومت سنگ‌ها در مقابل ساییدن و ضربه با نحوه‌ی مصرف آن‌ها الزامی است. در مورد سنگ‌های نما باید ضریب انبساط حرارتی کانی‌های گوناگون و همچنین ملات پشت آن در یک رِنج باشد تا از خرد شدن سنگ و جدا شدن آن از ملات ممانعت شود. میزان رنگ‌پریدگی سنگ‌های تزئینی نمای خارجی ساختمان تحت‌تأثیر آفتاب و هوازدگی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که بایستی به آن توجه نمود. جذب آب و رطوبت سنگ‌های رگی حداکثر ۵ درصد بوده و ضریب نرم‌شدن سنگ در آب (ضریب نرم شدن سنگ در آب عبارت است از نسبت تاب فشاری نمونه‌ی خیس شده در آب در مدت ۲۴ ساعت به تاب فشاری همان سنگ در حالت خشک) در مورد سنگ‌های باربر و نما حداقل ۷۰ درصد است. درصد جذب آب مجاز در استاندارد ایرانی برای سنگ‌های آهکی متراکم ۱۵، سنگ‌های آهکی متخلخل ۲۵ و توف‌ها ۳۰ درصد می‌باشد.

سطح های نمای سنگ باید به صورت مناسبی یک نواخت و به بهترین شکل، کلنگی، تیشه‌ای، چکشی و صیقلی شود به گونه‌ای که رگه‌ها و نقش طبیعی آن به بهترین وجه قابل تشخیص باشد. حداقل ریشه در سنگ‌های راسته به اندازه‌‎ی ارتفاع سنگ است. ارتفاع سنگ ریشه‌دار در نما نبایستی از عرض و ریشه‌ی آن بیشتر باشد. حداقل عرض و ارتفاع سنگ بادبُر در نما به ترتیب ۲۰۰ و ۱۵۰ میلی‌متر و حداکثر بار سنگ هم ۴۰ میلی‌متر است. برای سنگ بادبُر، سرتراش و بادکوبه‌ای حداقل ارتفاع هر سنگ بایستی ۱۸۰ میلی‌متر در نظر گرفته شود. حداقل تراش سطوح زیری و بالایی سنگ باید ۱۵۰ میلی‌متر و سطوح جانبی آن ۸۰ میلی‌متر و حداکثر بار آن ۱۵ میلی‌‎متر باشد. همچنین تمامی سطوح سنگ‌های تمام تراش باید با قلم تراشیده شود، به نحوی که سطح بدون اعوجاج بوده و حداکثر بار آن هم ۲ میلی‌متر باشد.

نباید در سطوح و خطوط مرئی سنگ، لب‌بریدگی وجود داشته باشد؛ همچنین وجود تناسب میان شکل سنگ‌ها با شکل دیوار، ضروری است. حداقل ضخامت سنگ‌های نمای ریشه‌دار، پله، جدول و مواردی از این قبیل برابر با ۱۵۰ میلی‌متر بوده و همچنین حداقل ضخامت سنگ‌های پلاک مصرفی در کف پله‌ها و درپوش‌ها ۴۰ میلی‌متر، پلاک کف‌پوش ۳۰ میلی‌متر، پلاک نما ۲۰ میلی‌متر و برای سنگ‌های قرنیز در اتاق‌ها ۱۰ میلی‌متر است.

شکل بعد، اجرای صحیح و نادرست دیوار سنگی را به نمایش می‌گذارد.

قفل و بست سنگ‌ها باید هم در نمای دیوار و هم در ضخامت دیوار، رعایت گردد
قفل و بست سنگ‌ها باید هم در نمای دیوار و هم در ضخامت دیوار، رعایت گردد

سنگ، باید متراکم و دارای ساخت و بافت یکنواخت بوده و از بلورهای ریز تشکیل شده باشد و همچنین بالا بودن درجه‌ی خلوص آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در جدول بعدی می‌توانید محل مصرف انواع سنگ‌ها را مشاهده نمایید.

جدول سنگ‌های متناسب برای مصارف گوناگون

مقاومت در مقابل فشار و کشش
به طور کلی اگر فشار اعمال گردیده بر سنگ عمود بر بستر رسوب باشد، دارای مقاومت بیشتری خواهد بود.

سنگ‌ها از نظر تاب فشاری در ۴ دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

سنگ‌هایی که تاب فشاریشان بیش از ۲۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع است.
سنگ‌هایی که تاب فشاری آن‌ها بین ۱۲۵۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.
سنگ‌هایی که تاب فشاریشان بین ۸۰۰ تا ۱۲۵۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.
سنگ‌هایی که تاب فشاری آن‌ها بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.
دقت داشته باشید که سنگ‌هایی که تاب فشاریشان از ۴۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌مربع کمتر باشد، اصولاً در ساختمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

همواره مقاومت کششی سنگ‌ها به دلیل شکنندگی آن‌ها از مقاومت فشاریشان کمتر است و از آنجایی که آزمایش کششی امکان‌پذیر نیست، لذا از آزمایش خمش برای این کار استفاده می‌شود. برای سنگ‌هایی که از ساختمان به شکل کنسول خارج شده‌اند، مقاومت کشش را در نظر می‌گیرند.

حداقل تاب فشاری چند نوع سنگ ساختمانی بدین شرح می‌باشد:

حداقل تاب فشاری گرانیت‌ها ۱۰۰۰، مرمرهای سفید و خاکستری ۸۰۰، مرمرهای رنگین ۶۰۰، سنگ‌های آهکی متراکم ۲۰۰، سنگ‌های آهکی متخلخل و توف‌ها ۵۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.

جلاپذیری
جلاپذیری سنگ‌‎ها به وزن فضایی آن‌ها وابسته است. به نکات زیر توجه نمایید:

سنگ‌هایی که جرم حجمی آن‌ها از ۱۵۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌مربع کمتر باشد، جلادار نیستند.

سنگ‌هایی که جرم حجمیشان به ۲۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع برسد، اندکی جلا برمی‌دارند.

سنگ‌هایی که جرم حجمی آن‌ها به ۲۲۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع برسد، جلاپذیر می‌باشند.

سنگ‌هایی که جرم حجمی آن‌ها ۲۴۰۰ کیلوگرم در متر مکعب یا بیشتر باشد، آیینه‌ای می‌شوند.

دانستن خواص سنگ‌ها موجب می‌گردد که بعضی از آن‌ها مورداستفاده قرار نگیرند. پیش از هر چیزی بایستی بدانیم که خاصیت اصلی سنگ، «همگن بودن» آن است. سنگی که دارای خواص متوسط ولی همگن باشد در مقایسه با سنگی که سختی زیادی دارد اما همگن نیست، ارجحیت دارد. سنگ همگن رگه و حفره‌های پر شده از مواد سست‌تر ندارد؛ همچنین قلوه‌سنگ در داخل آن نیست و صدای زنگ می‌دهد. زیرا صدای خفه، نمایانگر ترک در سنگ است.

چسبندگی سنگ‌ها به ملات:

طبق آزمایش‌های انجام شده، مقداره چسبندگی سنگ‌ها با ملات سیمان بدون نا خالصی به شکل زیر می‌باشد:

سنگ‌های آهکی سست چسبندگی مناسبی ندارند.
سنگ‌های آهکی سخت و نیمه‌سخت دارای چسبندگی بسیار مناسبی هستند.
سنگ‌های آهکی فشرده، چسبندگی نرمالی دارند.
گرانیت‌ها هم اندکی چسبندگی دارند.
چسبندگی کوارتزیت و شیشه‌ها بسیار ضعیف است.
در دسترس بودن و راحتی استخراج
دسترسی آسان به سنگ، بر قسمت آن تأثیرگذار است.؛ همچنین وضعیت معدن و اتصالات سنگ‌ها بایستی به گونه‌ای باشد که بتوان سنگ‌ها را در قطعات بزرگ قطع و به‌صورت بلوک‌های سالم و بدون نقص استخراج کرد، چون استخراج پارامتر مهمی در انتخاب سنگ است.

نام‌گذاری مصالح سنگی

مصالح سنگی با توجه به اندازه ریزی و درشتی دانه‌ها به این گروه‌ها دسته بندی می‌شوند:

گروه درشت‌دانه از قطر ۶۰ میلی‌متر تا ۲ میلی‌متر که به آن «شن» می‌گویند.
گروه میان‌دانه از قطر ۲ تا ۰۶/۰ میلی‌متر که «ماسه» نامیده می‌شوند.
گروه ریزدانه از قطر ۰۶/ ۰تا ۰۰۲/۰ میلی‌متر که به آن «لای» می‌گویند.
گروه ریزدانه از قطر ۰۰۲/۰ میلی‌متر کمتر که به آن «خاک‌رُس» می‌گویند.

نوشته نکات مهم درباره سنگ ها و کاربرد آن ها در ساختمان اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1/feed/ 0
بهترین نوع ایزوگامhttp://sazehnovin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-2/ http://sazehnovin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-2/#respond Mon, 22 Apr 2019 06:18:15 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2378 بهترین نوع ایزوگام بهترین قیمت ایزوگام خرید ایزوگام مرغوب هدف هر کسی که است که میخواهد تعمیر یا نصب ایزوگام انجام دهد . ایزوگام های مختلفی در بازار وجود دارد و شرکت های بسیاری نیز به عرضه ایزوگام میپردازند . همه این انواع و اقسام مختلف کار خرید ایزوگام را بیش از پیش سخت تر

نوشته بهترین نوع ایزوگام اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
بهترین نوع ایزوگام

بهترین قیمت ایزوگام

خرید ایزوگام مرغوب هدف هر کسی که است که میخواهد تعمیر یا نصب ایزوگام انجام دهد . ایزوگام های مختلفی در بازار وجود دارد و شرکت های بسیاری نیز به عرضه ایزوگام میپردازند . همه این انواع و اقسام مختلف کار خرید ایزوگام را بیش از پیش سخت تر کرده است چرا که معمولا دانش کافی و شناخت کافی از ایزوگام در بین مردم عادی وجود ندارد. ما در شرکت سازه نوین باور داریم که بهترین ایزوگام ها را عرضه و نصب میکنیم . و بهترین قیمت را در اختیار مشتری قرار میدهیم . با این حال در این پست قصد داریم تا شما را در شناخت ایزوگام مرغوب و اصل از ایزوگام نامرغوب یاری دهیم . با ما همراه باشید .

هنگامی که می خواهید از ایزوگام استفاده کنید باید در چند مرحله ایزوگام را مورد بررسی قرار دهید ابتدا پیش از انجام هر کاری باید در خرید ایزوگام خود دقت کنید جنس ایزوگام در کارکرد ایزوگام خیلی مهم است انتخاب یک ایزوگام مرغوب باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود . شرکت های متنوعی ایزوگام هایی را ارائه می کنند که هر کدام دارای معایب و مزایایی هستند شما در هنگام خرید ایزوگام باید به نکاتی توجه کنید که ما دراین مقاله شما را با برخی از این ویژگی ها آشنا می کنیم از جمله این نکات می توان به سالم بودن ایزوگام ، داشتن مارک استاندارد و غیره اشاره کرد .

بهترین نوع ایزوگام

 بهترین قیمت قیرگونی و آسفالت همراه با نصب و اجرا

در این مقاله ما به تفضیل درباره ی این ویزگی ها صحبت می کنیم تا شما بتوانید در هنگام خرید بهترین نوع ایزوگام را انتخاب کنید . پس اگر شما هم از جمله افرادی هستید که می خواهید برای کار خود ایزوگام خریداری کنید یا دوست دارین در این زمینه اطلاعاتی بدست آورید تا آخر این مقاله همراه ما باشید .

دقت در انتخاب شرکت تولید ایزوگام مناسب

خرید بهترین ایزوگام

در هنگام خرید ایزوگام دقت کنید ایزوگامی که می خواهید بخرید از کدام شرکت است وسازنده ی ایزوگام آیا دارای مجوزات خاص خود می باشد یا نه و اینکه آیا این ایزوگامی که می خواهید خریداری کنید دارای استاندارد می باشد یا نه و اینکه شرکت توزیع کننده ایزوگام دارای سابقه خوبی است یا نه شما می توانید این اطلاعات را با پرس و جو از افرادی که قبلا از ایزوگام این شرکت استفاده کرده اند جویا شوید یا می توانید با مراجعه به وب سایت های معتبر از کارایی ایزوگام های شرکت مربوطه اطمینان حاصل کنید .

چک کردن ایزوگام قبل از خرید که دارای هیچ گونه بریدگی نباشد
قبل از خرید ایزوگام کاملا ایزوگام را مورد بررسی قرار دهید که هیچ گونه نقص و عیبی در ایزوگام وجود نداشته باشد و ایزوگام کاملا سالم باشد این مورد را همان در هنگام خرید و در شرکت تولید کننده مورد بررسی قرار دهید و به بعد موکول نکنید زیرا ممکن است بعضی از این شرکت های تولید کننده دارای خدمات پس از فروش نباشند و بعد از تحویل ایزوگام دیگر ایزوگام را از شما پس نگیرند .

انجام چند آزمایش برای تشخیص جنس ایزوگام

روش اول که برای فهمیدن جنس ایزوگام لازم است انجام آزمایش جنس ایزوگام است به این صورت که تکه ای کوچک از ایزوگام را به مدت دو ساعت در داخل فریزر قرار دهید و بعد ایزوگام را خم کنید اگر ایزوگام دچار شکستگی شد نا مرغوب است و اگر تغییری در ایزوگام به وجود نیامد ایزوگام سالم است .

روش دوم از بوی ایزوگام است ایزوگام نامرغوب دارای بوی نامطبوعی است در حالی که ایزوگام مرغوب چنین بویی را نمیدهد بوی نامطبوع ایزوگام های نامرغوب به دلیل به کار رفتن مواد و الیاف مصنوعی نامرغوب است ممکن است ایزوگام در اول بویی نداشته باشد ولی بعد از مدتی شروع به نشان دادن بوهای نامطبوع از خود می کند .

روش سوم آزمایش کشسانی ایزوگام است به این صورت که ایزوگام را بکشید اگر ایزوگام به سرعت پاره شد دارای جنس نامرغوب است ولی اگر ایزوگام در اثر کشیدگی دچار شکستگی یا پارگی نشد یعنی جنس ایزوگام دارای کیفیت خوبی است و قابل اطمینان برای استفاده بر روی پشت بام می باشد .

نکات دیگر در هنگام خرید ایزوگام

۱_ ایزوگام دارای نشان استاندارد ایران باشد . این نشان این خبر را به ما می دهد که ایزوگام خریداری شده توسط کارشناسان اداره ی استاندارد چک شده و دارای استاندارهای مورد نیاز است .

۲_ برای نصب ایزوگام حتما از افراد مجرب استفاده کنید و به هرکسی این کار را نسپارید بسیاری از شرکتهای توزیع کننده خود مامورانی را برای نصب ایزوگام میفرستند .

۳_ عایق را با توجه به منطقه ی جغرافیایی و آب و هوای خاص منطقه ی خود انتخاب کنید مثلا اگر منطقه شما در مناطق گرم و خشک قرار دارد از ایزوگامی استفاده کنید که به سرعت دربرابر نور مستقیم آفتاب دچار پوسیدگی و از ربین رفتنگی نشود .

۴_ به وزن عایق دقت کنید چون برخی از تولید کنندگان وزن عایق را پایین می آورند در هنگام خرید عایق دقت کنید وزن عایق پایین تر از ۳۹ ککیلوگرم نباشد .

۵_قبل از خرید ایزوگام حتما اطلاعاتی درباره ی نوع ایزوگام داشته باشید و با توجه به کارکردی که از ایزوگام انتظار دارید ایزوگام خود را انتخاب کنید .

۵_ حتما در هنگام خرید ایزوگام دقت کنید که ایزوگام خریداری شده از جنس ایزوگام های دو لایه باشد چون ایزوگام های یک لایه به دلیل داشتن تنها پلی استر برای مواردی که جلوی نور مستقیم افتاب می خواهید ایزوگام را مورد استفاده قرار دهید مناسب نمی باشد اما ایزوگام دو لایه چون علاوه بر پلی استر در ساختش از تیشو نیز استفاده می شود مناسب برای پشت بام ها می باشد .

۶_ اگر می خواهید که از ایزوگام برای تزیین ساختمان استفاده کنید می توانید از ایزوگام های با روکش سنگ ریزه ای استفاده کنید .

۷_ دقت کنید زمان مناسب برای نصب ایزوگام و خرید آن در فصل تابستان می باشد به این دلیل که در تابستان هوا گرم و خشک می باشد و سطح پشت بام ها برای نصب ایزوگام در بهترین حالت می باشد و هیچ رطوبتی بر روی پشت بام وجود ندارد و ایزو گام به خوبی نصب می گردد .

جمع بندی نهایی

در هنگام خرید اگر به نکات بالا توجه کنید می توانید از ایزوگام خریدار ی شده اطمبنان حاص کنید ایزوگام خریداری شده را در جای مناسب قرار دهید ایزوگام در جایی که در معرض خطر است نباشد . دز هنگام نصب ایزوگام به محل نصب ایزوگام دقت کنید که سطح صاف باشد و اشیاء نوک تیز در زیر ایزوگام نباشد در هنگام نصب باید به نکاتی دیگر نیز توجه که ما همه ی این موارد در قالب مقاله ای دیگر تحت عنوان چه نکاتی را باید در هنگام نصب ایزوگام رعایت کرد که می توانید با مراجعه به این مقاله ومقاله های دیگر با اطلاعات کافی ایزوگام خود را نصب کنید امیدوارم از این مقاله استفاده ی کافی را برده باشید از اینکه ما را تا این جا همراهی کرده اید سپاسکذاریم .

نوشته بهترین نوع ایزوگام اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-2/feed/ 0
قیمت روز ایزوگام در سال ۱۳۹۸http://sazehnovin.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b1%db%b3%db%b9%db%b8/ http://sazehnovin.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b1%db%b3%db%b9%db%b8/#respond Wed, 10 Apr 2019 09:05:35 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2365 قیمت روز ایزوگام در سال ۱۳۹۸ 09126595718 | 02177144289 قیمت ایزوگام براي دريافت ليست قيمت ايزوگام بدون نصب به صورت خام و دريافت ليست نمايندگيهاي فروش در سراسر ايران با مشاوران شركت تماس حاصل فرماييد شركت توليدي ايزوگام سازه نوین تهران  ،جهت رفاه حال مصرف كنندگان گرامي عايق هاي رطوبتي(ايزوگام)اقدام به اعطاي نمايندگي در اكثر

نوشته قیمت روز ایزوگام در سال ۱۳۹۸ اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
قیمت روز ایزوگام در سال ۱۳۹۸

۰۹۱۲۶۵۹۵۷۱۸ | ۰۲۱۷۷۱۴۴۲۸۹

قیمت ایزوگام

براي دريافت ليست قيمت ايزوگام بدون نصب به صورت خام و دريافت ليست نمايندگيهاي فروش در سراسر ايران با مشاوران شركت تماس حاصل فرماييد

شركت توليدي ايزوگام سازه نوین تهران  ،جهت رفاه حال مصرف كنندگان گرامي عايق هاي رطوبتي(ايزوگام)اقدام به اعطاي نمايندگي در اكثر نقاط كشور نموده و در حال حاضر بالغ بيش از ١٠٠نمايندگي فروش مستقيم در تمام مناطق كشور دارد

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام

و همچنين تمام انبار هاي اين شركت تمامي محصولات كارخانجات معتبر دليجان و تهران را نيز جهت فروش و نصب به مشتريان محترم ارائه مينمايند

مشتريان محترم ميتوانند جهت خريدي مطمئن و بدون واسطه از طريق نمايندگي هاي مركزي اقدام نمايند

قيمت ها طبق تعرفه شركت و همراه با ١٠سال ضمانت نامه كتبي و٥سال بيمه نامه ايران ميباشد

ارسال نمونه جنس و مشاوره و بازديد حضوري در سراسر نقاط رايگان ميباشد

شماره تماس ها جهت مشاوره
۰۹۱۲۶۵۹۵۷۱۸ | ۰۲۱۷۷۱۴۴۲۸۹

نوشته قیمت روز ایزوگام در سال ۱۳۹۸ اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b1%db%b3%db%b9%db%b8/feed/ 0
معرفی ایزوگام شرقhttp://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b4%d8%b1%d9%82/ http://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b4%d8%b1%d9%82/#respond Sat, 06 Apr 2019 11:44:11 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2348 معرفی ایزوگام شرق گروه تولیدی ایزوگام شرق در پایان دهه ۱۳۶۰ با هدف تولید انواع عایق‌های رطوبتی مطابق با استانداردهای روز دنیا آغاز به کار نمود و از ابتدا با تأمین مواد اولیه مرغوب و رعایت کامل اصول کنترل کیفی و با بهره‌گیری از مجرب‌ترین کارشناسان در تلاش بوده است تا رضایت مصرف کنندگان را

نوشته معرفی ایزوگام شرق اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
معرفی ایزوگام شرق

گروه تولیدی ایزوگام شرق در پایان دهه ۱۳۶۰ با هدف تولید انواع عایق‌های رطوبتی مطابق با استانداردهای روز دنیا آغاز به کار نمود و از ابتدا با تأمین مواد اولیه مرغوب و رعایت کامل اصول کنترل کیفی و با بهره‌گیری از مجرب‌ترین کارشناسان در تلاش بوده است تا رضایت مصرف کنندگان را در بالاترین سطح ممکن به دست آورد.

این شرکت توانسته است با استفاده از امکانات و پتانسیل‌های موجود به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه تولیدی عایق رطوبتی در کشور، در رده بهترین تولیدکنندگان عایق ‌های رطوبتی جهان قرار بگیرد.

ایزوگام شرق

 معرفی ایزوگام شرق

این برند ایزوگام موفق شده است محصولات خود را به چندین کشور منطقه‌ای و بین‌المللی صادر نماید. که این خود نشان‌دهنده‌ی کیفیت قابل قبول این برند از ایزوگام است.

ایزوگام خود چسب ایزوگام شرق
یکی از محصولات جالب ایزوگام شرق، ایزوگام خود چسب است که بدون نیاز به چسب اضافی برای عایق‌کاری لبه‌های دیوارها، گوشه‌های زاویه‌دار بام، دیوارها و سایر نقاط ناهموار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایزوگام خود چسب نوع جدیدی از ایزوگام است که برای عایق‌کاری در کنار ایزوگام معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای نصب ایزوگام خود چسب، نیاز به حرارت زیاد شعله نیست و با استفاده از سشوار صنعتی می‌توان کار عایق‌کاری و ایزولاسیون نقاط زاویه‌دار را به انجام رساند.

 معرفی ایزوگام شرق

کارخانجات تولیدی زیرمجموعه شرکت ایزوگام
مجتمع تولیدی ایزوگام  (واحد مشهد)
واحد مشهد ایزوگام  با هدف تأمین محصولات مورد نیاز مشتریان مناطق شرق و شمال شرقی کشور و همچنین کشورهای همسایه شرقی فعالیت می‌نماید.

مجتمع تولیدی مرجان بام شرق (واحد تهران)
این واحد تولیدی ایزوگام در شهرک صنعتی اشتهارد کرج قرار داشته و موجب کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل برای مشتریان مرکز، شمال و شمال غرب کشور و همچنین کشورهای همسایه شمالی و غربی گردیده است.

مجتمع تولیدی مروارید شرق سپاهان (واحد اصفهان)
این واحد تولیدی ایزوگام در شهر اصفهان و به منظور دسترسی مطلوب و کاهش هزینه‌های تولید و حمل برای مصرف‌کنندگان جنوب، جنوب غربی و مرکز ایران و همچنین کشورهای عربی راه‌اندازی گردیده است.

شرکت‌های وابسته مجتمع تولیدی ایزوگام شرق
شرکت تولیدی مثلث زرین شرق
این شرکت به عنوان واحد بازرگانی تأمین‌کننده مواد اولیه وارداتی شرکت ایزوگام شرق و شرکت‌های وابسته فعالیت می‌نماید.

شرکت تولیدی سیه بام شرق
این واحد تولیدی از چندین پالایشگاه کوچک جهت تهیه و فرآوری انواع قیرهای مورد نیاز و مصرفی شرکت ایزوگام شرق تشکیل شده است.

شرکت تولیدی نمدسازان شرق
این واحد تولیدی تأمین‌کننده انواع پلی استرهای مصرفی شرکت ایزوگام شرق است.

شرکت تولیدی آذین نقش نگار شرق
این واحد تولیدی با در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تولید و چاپ پلاستیک، تأمین‌کننده انواع شیرینگ و نایلکس شرکت ایزوگام شرق است.

نوشته معرفی ایزوگام شرق اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b4%d8%b1%d9%82/feed/ 0
بهترین زمان برای ایزوگامhttp://sazehnovin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/ http://sazehnovin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/#respond Sat, 06 Apr 2019 11:10:05 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2345 بهترین زمان برای ایزوگام از بهترین عایق‌های رطوبتی که برای پوشش سقف استفاده می‌کنند ایزوگام است. ایزوگام‌های تولیدی در کارخانه‌ها معمولا در انواع گوناگون و با کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. ایزوگام‌های پلیمری از قیر پالایشگاهی با کیفیت عالی تولید شده اند، که با توجه به آب و هوای منطقه انواع مختلفی دارند. به دلیل اینکه

نوشته بهترین زمان برای ایزوگام اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
بهترین زمان برای ایزوگام

از بهترین عایق‌های رطوبتی که برای پوشش سقف استفاده می‌کنند ایزوگام است. ایزوگام‌های تولیدی در کارخانه‌ها معمولا در انواع گوناگون و با کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند.

ایزوگام‌های پلیمری از قیر پالایشگاهی با کیفیت عالی تولید شده اند، که با توجه به آب و هوای منطقه انواع مختلفی دارند. به دلیل اینکه ایزوگام‌ها به عنوان عایق رطوبتی استفاده می‌شوند به همین خاطر باید با آب و هوای منطقه سازگاری داشته باشند در غیر اینصورت ایزوگام پس میزند. BPP و BOF دو نوع از ایزوگام پلیمری است که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

بهترین زمان برای ایزوگام

ایزوگام

بر روی تمامی ایزوگام‌های بسته بندی شده کارخانه ها، برچسب استاندارد و مواد ساخته شده آن‌ها وجود دارد. برای خرید ایزوگام هم به صورت حضوری، هم به صورت اینترنتی می‌توانید اقدام نمایید.

زمان مناسب برای نصب ایزوگام

اگر قصد ایزوگام کردن پشت بام خود را دارید، باید بدانید که هر زمان که اراده کردید نمی توانید اقدام به عایق بندی پشت بام با ایزوگام کنید. برای ایزوگام کردن شرایط محیطی خاصی باید فراهم باشد.

زمانی که سقف خانه خشک باشد و هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد بهترین زمان برای نصب ایزوگام است. در نتیجه شرایط آب و هوایی تابستان که کمترین میزان رطوبت را دارد مناسب ترین فصل است. اما در پاییز هم هوا هنوز رو به سردی نرفته است در نتیجه میتوان ایزوگام را در این فصل نیز نصب کرد.

در فصل تابستان به دلیل اینکه سطح پشت بام خشک‌تر و گرد و غبار کمتر است، در نتیجه نصب ایزوگام راحت‌تر صورت می‌گیرد. زیرا اگر هوا یا سطح دارای رطوبت باشند، آنگاه آب در بین ایزوگام و سطح گیر می‌کند، سپس با بخار شدن سبب باد کردن ایزوگام می‌شود.

نوشته بهترین زمان برای ایزوگام اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85/feed/ 0
ایزوگام سرویس بهداشتی و حمامhttp://sazehnovin.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%85/ http://sazehnovin.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%85/#respond Sat, 06 Apr 2019 10:43:14 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2341 ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام سرویس بهداشتی و حمام به دلیل اینکه همواره در معرض رطوبت هستند، معمولا نیازمند آبندی یا عایق کاری هستند. زیرا به طور دائمی در برابر آب رطوبت قرار دارند. اگر عایق بندی به طور درست صورت نگیرد ممکن است آب از بین دیواره‌های سرویش بهداشتی یا حمام به داخل نفوذ

نوشته ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی و حمام به دلیل اینکه همواره در معرض رطوبت هستند، معمولا نیازمند آبندی یا عایق کاری هستند. زیرا به طور دائمی در برابر آب رطوبت قرار دارند. اگر عایق بندی به طور درست صورت نگیرد ممکن است آب از بین دیواره‌های سرویش بهداشتی یا حمام به داخل نفوذ کند و موجب پوسیدگی دیواره‌ها شود.

ایزوگام حمام

ایزوگام سرویس بهداشتی

به منظور آبندی سرویس بهداشتی و حمام از قیر به شکل ایزوگام یا قیرگونی استفاده می‌کنند. در ساختمان سازی بعد از اتمام دیوار کشی و شکل گیری کف قبل از اینکه کاشی یا سرامیک را نصب کنند، دیوار‌ها و کف سیمان کاری می‌شوند، سپس از لایه‌های قیری آماده به عنوان ایزوگام برای عایق بندی استفاده می‌کنند.

معایب ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام چیست؟

زمانی که دیواره‌ها و کف سرویس بهداشتی و حمام ایزوگام می‌شوند، متداول ترین مشکل چسبیدن و اتصال کاشی و سرامیک به دیواره هاست. برای آنکه به این موضوع پی ببرید کافی است با چند ضربه به کاشی و سرامیک نصب شده در سرویس بهداشتی و حمام امتحان کنید. اگرهر جا ضربه زدید و صدای بم و کوبه ای شنیدید، بدانید که کاشی و سرامیک از محل اتصال جدا شده اند، که به اصطلاح می‌گویند، کاشی و سرامیک خودشان را ول کرده اند.

مزایای ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام چیست؟

ایزوگام‌ها به دلیل مزایای زیادی که دارند مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند. مناسب‌ترین عایق نسبت به رطوبت است و وزن سبکی دارد. با این وجود نسبت به عایق‌های دیگر قیمت مناسب‌تری دارد، که برای مصرف‌کننده مقرون به صرفه‌تر است. به هنگام نصب تمیزی بیشتری نسبت به قیرگونی دارند. همچنین عمر بالای آن‌ها محبوبیت استفاده ایزوگام را دو چندان کرده است.

نوشته ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%85/feed/ 0
معروف ترین برندهای ایزوگام دلیجانhttp://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%84%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86/ http://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%84%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86/#respond Wed, 03 Apr 2019 08:48:18 +0000 http://sazehnovin.ir/?p=2338 معروف ترین برندهای ایزوگام دلیجان ایزوگام دلیجان شهر دلیجان به عنوان مرکز ایزوگام در ایران شناخته می‌شود و برندهای مختلفی به تولید و ارائه این شیوه‌ی عایق‌کاری در این شهر مشغول به کار می‌باشند. تعداد واحدهای تولید کننده ایزوگام در دلیجان زیاد است و برخی با دریافت مجوزهای لازم و برخی به صورت کارگاه‌های کوچک

نوشته معروف ترین برندهای ایزوگام دلیجان اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
معروف ترین برندهای ایزوگام دلیجان

ایزوگام دلیجان

شهر دلیجان به عنوان مرکز ایزوگام در ایران شناخته می‌شود و برندهای مختلفی به تولید و ارائه این شیوه‌ی عایق‌کاری در این شهر مشغول به کار می‌باشند.

تعداد واحدهای تولید کننده ایزوگام در دلیجان زیاد است و برخی با دریافت مجوزهای لازم و برخی به صورت کارگاه‌های کوچک به این فعالیت مشغول هستند.

ایزوگام دلیجان

ایزوگام تولید شده در دلیجان همه با یک کیفیت و از یک نوع نیست و در هنگام خرید ایزوگام  می‌بایست از انواع برندهای معتبر و با کیفیت این کار را انجام داد. قیمت ایزوگام بسته به نوع ایزوگام و مواد اولیه به کار رفته در آن متفاوت است.

در ادامه برخی از تولیدکنندگان ایزوگام که در شهر دلیجان مشغول به کار می‌باشند را ملاحظه می‌کنید:

ایزوگام اصل دلیجان
ایزوگام بام پوشان دلیجان
ایزوگام بام گستر کد ۱۱۷ دلیجان
ایزوگام سادات دلیجان
ایزوگام سامان دلیجان
ایزوگام سایبان شرق دلیجان
ایزوگام سایه گستر دلیجان
ایزوگام ستاره طلایی دلیجان
ایزوگام سراپوش دلیجان
ایزوگام سراپوش گستر دلیجان
ایزوگام سپهر گستر دلیجان
ایزوگام سینا بام دلیجان
ایزوگام شرق گستر دلیجان
ایزوگام غرب گستر دلیجان
ایزوگام مرجان دلیجان
ایزوگام نمونه دلیجان
ایزوگام هیرمان دلیجان
ایزوگام گستر بام دلیجان
ایزوگام گیتی گستر دلیجان

نوشته معروف ترین برندهای ایزوگام دلیجان اولین بار در ایزوگام |نصب ایزوگام |مصالح ساختمان. پدیدار شد.

]]>
http://sazehnovin.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%84%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86/feed/ 0