چسب ایزوگام چیست و چه کاربردهای دارد ؟

سطوحی که ایزوگام روی آن نصب می‌شود ممکن است شرایط لازم برای این کار را نداشته باشد. برای مثال آسفالت آسیب‌دیده و ناهموار، سطوح بتنی ناصاف، لایه‌های ایزوگام قدیمی و ترک خورده از این جمله هستند.

چسب ایزوگام

همچنین هنگامی که ایزوگام نصب شده در سال‌های گذشته در  زمان آسیب دیده باشد، برای ترمیم آن می‌توان از روش زیر استفاده نمود.

در این گونه شرایط، برای کاهش هزینه‌ها یا برای افزایش کارایی، می‌توان از چسب  استفاده نمود. چسب  ترکیبی از قیر و امولسی فایر است که پس از خشک‌شدن تنها قیر آن باقی می‌ماند.

چسب  چسبندگی بسیار بالایی با ایزوگام دارد و به همین دلیل نتیجه‌ی نهایی بسیار مناسب خواهد بود. همچنین به دلیل روان بودن چسب ایزوگام، ترک‌ها و شکاف‌های موجود در سطح قبلی به خوبی پر خواهند شد.

چسب ایزوگام

چسب  در برابر رطوبت عایق مناسبی است و از این جهت می‌تواند کارایی ایزوگام را نیز بهبود و افزایش دهد. چسب  ممکن است با نام‌های دیگری مثل چسب عایق‌کاری یا چسب آب‌بندی یا چسب عایق رطوبتی شناخته شود.
موارد کاربرد

استفاده به عنوان چسب در زیر ایزوگام جدید و روی ایزوگام آسیب‌دیده قدیمی
استفاده به عنوان تقویت کننده چسبندگی روی آسفالت
استفاده به عنوان ابزاری برای ترمیم ترک‌های ایزوگام قدیمی

روش استفاده از چسب

چسب  کارایی قابل توجهی دارد و در نتیجه برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه نیاز به حجم زیادی از آن نمی‌باشد. برای استفاده کافی است با هر ابزار مناسب، لایه‌ای از چسب را روی سطح مورد نظر پوشش دهیم. این چسب تقریبا در زمان ۲۰ دقیقه خشک می‌شود و برای نصب لایه‌ی جدید ایزوگام می‌بایست به این موضوع دقت کافی داشت.
قیمت

قیمت چسب  در مقایسه با تعویض و یا ترمیم ایزوگام با روش‌های دیگر به صرفه است و مخصوصا هنگامی که قصد داشته باشیم یک لایه ایزوگام قدیمی آسیب دیده را با استفاده از چسب  ترمیم کنیم، قیمت و هزینه‌ی پرداختی مقدار کمی خواهد بود.

توسط | ۱۳۹۷-۱۲-۱۵ ۱۷:۰۶:۲۳ +۰۰:۰۰ اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۷|مقالات|