مصالح ساختمان و خرید مصالح ساختمانی

مصالح ساختمان ۱۳۹۸-۵-۲۷ ۱۰:۱۱:۴۴ +۰۰:۰۰

مصالح ساختمان | خرید مصالح ساختمانی

شرکت مصالح ساختمان سازه نوین.

فروش مصالح ساختمانی

برای خرید مصالح ساختمان و قیمت مصالح ساختمانی باما در تماس باشید.

بهترین مصالح ساختمانی با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت را از سازه نوین بخواهید.

فروش انواع مصالح با کیفیت را از سازه نوین بخواهید.

مصالح فروشی

مصالح فروش شمال تهران.

مصالح فروشی جنوب تهران.

مصالح فروشی شرق تهران.

مصالح فروشی غرب تهران.

مصالح ساختمان

مصالح با کیفیت عالی
تحویل فوری
 هزینه حمل محدوده تهران پارس ۱۵۰۰۰ تومان
🔴سیمان=۱۰۵۰۰ ت
🔴گچ=۵۷۰۰ ت
🔴پودر سنگ= ۲۷۰۰ ت
🔴اجر = ۲۸۰ ت
🔴ماسه نیسانی =۸۰ ت
🔴ابزار الات ساختمانی – چسب کاشی چسب بتن فرقان رابیتس بیل کلنگ گونی ایزوگام قیر
ملکی
مصالح ساختمانی، عبارت است از موادی که برای ساخت‌وساز استفاده می‌شوند. بسیاری از موادی که به صورت طبیعی ایجاد می‌شوند (مانند رس، ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ‌های کوچک)، برای ساختن یک ساختمان کاربرد دارند. به غیر از مواد و مصالح طبیعی، برخی از مواد ساخته شده توسط انسان نیز به صورت ترکیبی، در ساخت‌وساز استفاده می‌شوند. در بسیاری از کشورها، تولید مصالح ساختمانی به صورت یک صنعت درآمده‌است. علاوه بر این، استفاده از این مصالح، مشاغل و پیشه‌های زیادی، همانند نجاری، لوله‌کشی، سقف‌سازی و عایق‌کاری را به وجود آورده‌است. این گونه از پیشه‌ها، کار تزیین و زیبایی ساختمان‌ها و خانه‌ها را برعهده دارند.

انواع مصالح ساختمانی

ساخت‌و‌ساز و پیشرفت همواره از نیازهای اولیه بشر بوده است، انسان‌ها دائما در حال به‌روز‌آوری و ابداع فناوری‌های تازه در صنعت ساختمانی هستند، به عنوان نمونه می‌توان برای مصالح ساختمانی نوین به موارد زیر اشاره داشت:

پارچه
گِل
گچ
چوب
سنگ
کاه
ماسه
بتن
فلز
شیشه
پلاستیک
فوم
کامپوزیت‌های سیمانی
صنایع مدرن
تولیدات ساختمانی
خوشه مصالح ساختمانی
مصالح مدرن

مصالح ساختمانی نوین

ساخت‌و‌ساز و پیشرفت همواره از نیازهای اولیه بشر بوده است، انسان‌ها دائما در حال به‌روز‌آوری و ابداع فناوری‌های تازه در صنعت ساختمانی هستند، به عنوان نمونه می‌توان برای مصالح ساختمانی نوین به موارد زیر اشاره داشت:

چوب شفاف
آجر خنک‌کننده
سیمان درخشان
مبلمان بیولوژیکی
آجر تصفیه‌ی هوا
بتن خود ترمیم شونده

 انواع مصالح ساختمانی

مصالح پیش ساخته

یکی از پایه های مهم صنعت هر جامعه و خصوصاً بخش ساختمان، عمر مفید تولیدات آن است. نوع مصالح، چگونگی ساخت، طراحی، اجرا و نگهداری سازه ها، هر یک از محورهای افزایش عمر مفید ساختمان ها می باشند. خصوصاً بتن مسلح که بعد از آب دومین ماده پر مصرف در ساخت و ساز است به علت دوام عالی، شکل پذیری، قیمت مناسب، مقاومت در برابر آتش سوزی و استحکام خوب پر مصرف ترین ماده ساختمانی محسوب شده و بصورت گسترده در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود.

ایده تولید قطعات پیش ساخته در اجرای ساختمان ها، در مقیاس وسیع توسط آقای جوزف پاکستون در سال ۱۸۱۵ میلادی ارائه گردید و در سال ۱۹۱۰ میلادی آقای والتر گروپیوس طراح صنعتی کردن ساختمان ها را با استفاده از قطعات پیش ساخته توسط ماشین مطرح کرد ولی تحول اساسی در گسترش و پیشرفت ساختمان های پیش ساخته پس از جنگ جهانی بوده که نیاز به داشتن مسکن مناسب در بین مردم افزایش یافت و روش های سنتی خانه سازی نیز جوابگوی نیاز کشورهای جنگ زده نبود. به این علت روش های صنعتی خانه سازی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. در این روش قطعات ساختمان (دیوار پیش ساخته بتنی، دال بتنی پیش ساخته و ….) بصورت پیش ساخته در کارخانه ها تولید شده و به محل مصرف حمل می شود و سپس به همدیگر مونتاژ می گردند، که با بکارگیری ماشین آلات و تجهیزات مکانیزه در کارخانه های تولید قطعات پیش ساخته، می توان قیمت تمام شده آن ها را به مقدار زیادی کاهش داد. به منظور استفاده هر چه بهتر از قطعات پیش ساخته، بر اهمیت توجه به شکل و نحوه سوار کردن آن ها تاکید می گردد.

عمده‌ترین شرکت‌هایی که در دنیا این تکنولوژی را به کار می‌گیرند، شرکت E.V.G اتریش و شرکت‌های ۳D Panel و RAM در آمریکا هستند.
با توجه به شرایط اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی، روش سازه‌های پیش ساخته سبک، مناسب‌ترین روش برای ایران تشخیص داده شده است. به طور مثال تکنولوژی‌های جدید، قیمت مسکن را خیلی بالا می‌برند که این با نیاز اغلب مردم ما به خانه‌های ارزان قیمت سازگار نیست، ولی روش سازه‌های پیش ساخته سبک قیمت را بالا نمی‌برد.

ویژگی‌ها و مزایای دیوار‌های پیش ساخته

این دیوارها به دلیل وزن کم و با توجه به توپر بودن آنها استحکام بالایی دارند و توانایی کشش اجسام سنگین را تا حد بسیار بالایی دارند و همچنین باعث کاهش وزن ۲۵ درصدی و ۱۵ درصدی مصالح مورد استفاده در ساختمان می‌شوند و از مصرف زیاد میلگرد، آهن‌آلات و بتن هم در ساختمان جلوگیری می‌شود.
با توجه به اینکه دیوارهای پیش ساخته در برابر حرارت عایق هستند درجه حرارت محیط را در حد یکنواختی می‌توانند کنترل کنند و در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی می‌شود و شما هزینه کمتری برای سرمایش و گرمایش می‌پردازید.یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این دیوارها عایق بودن در برابر حریق است که روکش‌های ضد حریق ۵/۴ میلیمتری سیمان الیاف دار دارد که در حرارت ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد ۴ ساعت می‌تواند در برابر آتش دوام بیاورد.
ویژگی دیگر این محصول مقاومت در برابر رطوبت است در حدی که شما می‌توانید از این دیوارها برای ساخت حوضچه‌های آب هم استفاده کنید و دربرابر ورود حشرات موذی هم نفوذناپذیر هستند.
دیوارهای پیش ساخته فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند و در مقایسه با بلوک‌های سنتی ضخیم حداقل ۱۰ درصد در صرفه‌جویی فضا تاثیر می‌گذارند. همچنین استفاده از دانه‌های پلی استایرن در ترکیب این دیوار‌ها خاصیت عایق صوتی را به آن می‌بخشد.
سرعت نصب دیوار پیش ساخته بسیار بالا است؛ طوری که یک اکیپ سه نفره در روز ۲۰ الی ۴۰ متر مربع نصب را می‌توانند انجام دهند و سرعت آن ۵ برابر سرعت نصب سفال است. به همین دلیل هزینه‌های سربار ساختمان‌سازی تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.
با استفاده از این دیوارها بسیاری مصالح یا کاربردشان کم می‌شود یا اینکه کاملا حذف می‌شوند. از جمله این مصالح می‌توان به ماسه سیمان، گچ، خاک و آب شرب مصرفی جهت ساخت ملات اشاره کرد. در مناطق زلزله خیز مانند ایران، یکی از پارامترهای مهم در ساختمان سازی کاهش وزن ساختمان است. چرا که نیروهای زلزله با وزن ساختمان نسبت مستقیم دارد. همچنین استفاده از چسب و دوخت دیوارها با میلگرد یا نبشی باعث می‌شود مقاومت این دیوارها در برابر زلزله بالا برود.
اگر شما از دیوارهای پیش ساخته برای نمای ساختمان استفاده کنید مهم‌ترین مزیت آن، راحت نصب شدن هر نوع نمای دلخواه شما است و همچنین چون سطح نما صاف است و نصب آن راحت، هزینه‌های کمتری برای شما در این بخش می‌تراشد و در دیوارهای غیرنما هم می‌توانید ملات آست را حذف کنید بدون اینکه به مقاومت یا استحکام دیوار آسیبی برسد. همین طور در بخش‌های داخلی خانه می‌توانید پس از نصب دیوار آن را با کاغذ دیواری یا رنگ‌های پوششی تبدیل به یک دیوار چشم نواز و جذاب کنید.
در صورتی که دیوار پیش ساخته شما آسیب ببیند به راحتی ترمیم آن حتی برای افراد غیرمتخصص و با ابزار ابتدایی بنایی امکان‌پذیر است و هزینه تعمیری برای شما ایجاد نمی‌کند. بد نیست بدانید که به راحتی می‌توانید روی این دیوارها قاب و فریم در و پنجره نصب کنید؛ ضمن اینکه نصب پنجره‌های یو پی وی سی آسان تر هم هست و اگر زمانی بخواهید می‌توانید این دیوار را جا به جا و به مکان دیگری منتقل کنید و حداقل تخریب را خواهید داشت. همین‌طور این دیوارهای پیش ساخته قابلیت اتصال و ترکیب با کلیه پارتیشن‌های رایج را دارد و می‌توانید به راحتی به صورت اشکال هندسی منظم و نامنظم جهت اجرا در نما از آنها استفاده کنید.

مصالح پیش ساخته

مصالح درجا

این مصالح در محل ساخت، تهیه و تولید می‌گردند مثل بتن درجا، ملات‌ها، قیرگونی درجا، اسکلت و چهارچوب‌های درجا

نمونه‌ای از این مصالح را نیز در شکل بعدی می‌توانید مشاهده کنید.

مصالح درجا

مواد مصالح ساختمانی

شن و ماسه

مصالح فروشی سازه نوین خدمات :شن و ماسه قسمت اصلی بتن را تشکیل می‌دهند. وبا توجه به مقاومت ساختمان‌های بتنی در مقابل عوامل جوی و عمر طولانی تر آن نسبت به ساختمان‌های فلزی و آجری؛ و همچنین با توجه به امکان تهیه سریع و ارزان و آسان مصالحی که برای ساختن ساختمان‌های بتنی مصرف می‌شود که قسمت عمده شن و ماسه می‌باشد، جا دارد در مورد شن و ماسه مطالعات بیشتری صورت گیرد.

جنس و خصوصیات مختلف شن و ماسه در هر ناحیه متفاوت می‌باشد به این دلیل مطالعات انجام شده ممالک دیگر به‌طور کامل و دقیق برای ما قابل استفاده نیست چه بسا برای مملکت پهناوری مثل ایران باید شن و ماسه و حتی سنگ و خاک هر ناحیه به‌طور جداگانه مورد مطالعه قرار گرفته و مشخصات معینی برای آن تهیه شود مخصوصاً رفتار آن‌ها در بتن روشن گردد.

مصالح فروشی

با توجه به اینکه از ملات برای نواحی مختلف یک ساختمان استفاده می‌شود. مثلاً ممکن است از ملات برای پوشش کانال‌های فاضلاب استفاده گردد لذا باید رفتار سنگدانه‌ها در مقابل اسیدها و بازها مخصوصاً سولفات روشن باشد.

شن و ماسه شن

محلهای مصرف شن و ماسه در ساختمان

مصالح فروشی سازه نوین علاوه بر مصرف شن و ماسه در ساختمان‌های بتنی که اصلی‌ترین و مهم‌ترین محل مصرف شن و ماسه، است این مصالح در نقاط مختلف کلیه ساختمان‌ها مورد مصرف دارد. از جمله در پی‌سازی قریب به اتفاق ساختمان‌ها که از دو طبقه بیشتر است از بتن استفاده می‌گردد که باید در ساختمان بتن شن و ماسه مصرف شود همچنین در ساختمان‌های آجری برای چیدن آجر از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌نمایند. برای فرش موزائیک و نصب کاشی از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌کنیم. همچنین برای دانه بندی کف فضاهایی که روی زمین ساخته می‌شود (هم کف یا زیر زمین) برای آنکه از نفوذ رطوبت به سطح جلوگیری شود از شن با ابعاد مختلف استفاده می‌گردد و علاوه بر اینها برای محفوظ نگاه داشتن لوله‌های تأسیسات که در ایران معمولاً از کف ساختمان عبور می‌کند علاوه بر ضد زنگ –پشم شیشه-نایلون پیچی روی لوله‌ها را با یک لایه ماسه غیر آهکی می‌پوشانند تا مواد آهکی که احتمالاً در پوکه یا ملات وجود دارد روی آن اثر نکند.

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب استاندارد شماره ۲۹۹ محل مصرف ماسه را به‌طور کلی در ملات‌سازی –بتن و بتن مسلح-آجر ماسه آهکی – آجر نسوز – ریخته‌گری-شیشه سازی. صافی‌ها (فیلتر) می‌داند و برای هر کدام استاندارد معینی را تدوین نموده‌است.

شن و ماسه

خاک‌ها

خاک‌ها مخلوطی از مواد معدنی و آلی هستند که از تخریب سنگ‌ها در نتیجهٔ هوازدگی بوجود می‌آیند که البته نوع و ترکیب خاک‌ها در مناطق مختلف بر حسب شرایط ناحیه فرق می‌کند. مقدار آبی که خاک‌ها می‌توانند بخود جذب کنند، از نظر کشاورزی و همچنین در کارهای خانه‌سازی٬ راه‌سازی و ساختمانی دارای اهمیت بسیاری است که این مقدار در درجهٔ اول بستگی به اندازهٔ دانه‌های خاک دارد.

هرچه دانهٔ خاک ریزتر باشد، آب بیشتری را به خود جذب می‌کند که این خصوصیت برای کارهای ساختمان‌سازی مناسب نیست. بطور کلی خاک خوب و حد واسط از دانه‌های ریز و درشت تشکیل یافته‌است. تشکیل خاک‌ها به گذشت زمان، مقاومت سنگ اولیه یا سنگ مادر، آب و هوا، فعالیت موجودات زنده و بالاخره توپوگرافی ناحیه‌ای که خاک در آن تشکیل می‌شود بستگی دارد. خاک در اسلام یکی از پاک‌کننده‌ها محسوب می‌شود.

خارجی‌ترین بخش زمین از خاک تشکیل شده‌است. خاک محصول فرسایش و خردشدگی سنگ‌هاست.خاک

 

گچ

سنگ گچ یک ماده معدنی بسیار نرم است که از فشرده شدن کلسیم سولفات دو هیدرات درست می‌شود. فرمول شیمیایی آن: CaSO۴ · ۲ H۲O

گچ

کاربرد گچ: از جمله کاربردهای رایج گچ می‌توان به این موارد اشاره نمود: ساخت ملات‌های گچی ساده و مرکب از گچ و خاک یا سیمان یه به همراه الیاف‌های طبیعی و مصنوعی، احجام و اَشکال گچ‌بری شده، شکسته‌بندی و دندانپزشکی، پر نمودن فضاهای خالی در امور ساختمانی و درز انقطاع، پایدارسازی موقت شمشه و ترازها، ساخت دیوارهای ظریف، طاقچه‌ها، سقف‌ها و طاق ضربی.

سیمان

سیمان ماده‌ای چسبنده است که قابلیت چسبانیدن ذرات به یکدیگر و بوجود آوردن جسم یکپارچه و محکم از ذرات متشکله را دارا می‌باشد و از ترکیب مصالح آهکی، رس، سیلیس و اکسیدهای معدنی در دمای ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد ساخته می‌شود. به جسم حاصل، پس از حرارت دادن کلینکر گویند و از آسیاب کردن آن به همراه مقدار مناسبی سنگ گچ سیمان تیپ‌های مختلف بدست می‌آید و همچنین اضافه نمودن پوزولان به کلینکر و گچ سیمان پوزولانی حاصل می‌شود. اندازه دانه‌های کلینکر۲۰–۵ میلی‌متر و رنگ آن سبز تیره می‌باشد.

سیمان تیپ 1

مصالح فروشی

انواع سیمان

گچ و آجر

ایزوگام و مصالح دیگر

مصالح ساختمان سازه نوین