قیمت ایزوگام با نصب

نحوه قیمت گذاری ایزوگام :‌
هزینه نصب ایزوگام

ایزوگام یک عایق برای محافظت و جلوگیری از نفوذ آب و مواد دیگر به داخل است .

مواد سازنده ی ایزوگام ها بیشتر از مواد نفتی تشکیل شده است .

با توجه به این موضوع قیمت ایزوگام با نصب نیز رایطه ی مستقیمی با قیمت نفت و مشتقات نفت دارد . آن ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به هر نوع آن ها قیمت آن ها نیز متفاوت است .

هر کدام از این نوع ایزوگام در جای مخصوص خود کاربرد دارند و استفاده می شوند باید توجه داشت که برای هر مصرفی که از ایزوگام می خواهیم استفاده کنیم متناسب ترین نوع آن را انتخاب کنیم که بعدا متحمل پرداخت بیش از حد نشویم .

قیمت ایزوگام

مثلا برای مکانی که می توان از ایزوگم یک لایه استفاده کرد لزومی ندارد که از ایزوگام چند لایه استفاده شود . در ضمن دقت کنید که در مرحله ی اول جدا از قیمت ایزوگام با نصب به جنس ایزوگام باید توجه کرد که  مرغوب و با کیفیتی باشد .

ما در مقاله های مختلف به چگونگی نصب ایزوگام ، انواع ایزوگام ، زمان مناسب نصب ایزوگام و چگونگی تشخیص ایزوگام خوب صحبت کردیم و به طور مفصل در باره ی هر مورد توضیح دادیم دراین مقاله سعی داریم تا شما را با نحوه تعیین قیمت ایزوگام نیز آشنا کنیم . با مراجعه به این مقاله ها می توانید اطلاعات قابل توجهی در این زمینه کسب کنید .

کار خانه های تولیدی ایزوگام
خرید بهترین ایزوگام

ایزوگام به دلیل مخلوط شدن چند نوع مواد پالایشگاهی نیازمند شرکت یا کارخانه ای است که آن را تولید کند بر خلاف قیر و گونی که در محل هم می توان آن را تهیه کرد .

ایزوگام همان طور که در مقاله های دیگر گفته شده است از مخلوط نفت و تیشون و مواد نفتی دیگر تهیه می شود که نیازمند داشتن دستگاه های مخلوط کن ویژه ای است که در دسترس همگان نیست و تنها در کارخانه ها موجود است .

همه ی این عوامل باعث می شود که قیمت ایزوگام از عایق های رطوبتی دیگر بیشتر شود البته لازم به گفتن است که نفوذ پذیری ایزوگام نیز از بقیه کم تر می باشد و عمر مفید ایزوگام اگر در بهترین شرایط نصب گردد تا ۱۶ سال نیز می رسد .

هر کدام از شرکت ها و کارخانه های تولید کننده  ، قیمتی بر ایزوگام خود می گذارند که با توجه به مواد سازرنده ی آن و جنس  متفاوت است البته برای این که این شرکت ها ایزوگام خود را به قیمت مناسب بفروشند و بیشتر از قیمت اصلی آن نفروشند اداره های مختلفی براین نحوه قیمت گذاری نظارت می کنند

از جمله این ادارات به اداره ی استاندارد می توان اشاره کرد که ایزوگام ها را بررسی می کند و از لحاظ استاندارد بودن یا نبودن ، ایزوگام را بررسی می کند . قیمت هایی که این شرکت ها ارائه می دهند اغلب نزدیک به هم بوده و تفاوت چندانی ندارند .

انواع ایزوگام ها و قیمت های آن ها
انواع ایزوگامانواع ایزوگام
ایزوگام دارای انواع متفاوتی است که هر کدام کارایی مخصوص خود را دارد و در جای مخصوص خود استفاده می شود . با توجه به مواد به کار رفته در ایزوگام قیمت ایزوگام ها متفاوت است .

مثلا در ایزوگام پلیمری قیمت ایزوگام از ایزوگام دمیده بیشتر است و در ایزوگام های روکش دار ایزوگام روکش دار با لایه آلومینیوم قیمت بیشتری نسبت به ایزوگام بدون روکش آلومینیمومی دارد و همچنین قیمت ایزوگام روکش دار با سنگریزه از قیمت بقیه ی ایزوگام ها متفاوت تر است ایزوگامی که مورد استفاده قرارد می دهید باید در محلی که مورد نیاز است نصب شود نه در جایی که می توان با قیمت کمتر ایزوگام مورد نیاز را تهیه کرد

مثلا در درون خانه دیگر نیازی به ایزوگام آلومینیومی روکش دار نیست زیرا در معرض مستقیم نور آفتاب قرار ندارد و نیاز به هزینه ی اضافی نیست و می توان ایزوگانم را با قیمت پایین تر را تهیه نمود و از آن در محل مورد نیاز استفاده کرد .

نحوه ی محاسبه ی قیمت ایزوگام

محاسبه قیمت ایزوگام

هر ایزوگام که توسط شرکت و کارخانه تولید می شود توسط شرکت به صورت متراژی به فروش می رسد ، به این صورت که هر شرکت با توجه به نوع ایزوگام تعیین می کند ، که این نوع از ایزوگام دارای فلان قیمت است ، بعد از نصب نیز متراژ محل مورد نظر اندازه گیری می شود و با توجه به مساحت بدست آمده در متر مربع و ضرب آن در قیمت متراژی ه تعیین شده است ، قیمت آن محاسبه می گردد ،

البته ممکن است که در بعضی نقاط از ایزوگام کاسته شده باشد یا اینکه افزایش یابد که تمامی این موارد توسط فردی که ایزوگام را نصب می کند محاسبه می شود . بدیهی است کسی که ایزوگام را نصب می نماید مبلغی را به عنوان د ستمزد در یافت می کند که تعیین این قیمت هم توسط شرکت سازنده تعیین می شود مگر اینکه فردی که برای نصب می آید از شرکت سازنده ایزوگام نباشد که در این مورد هم قیمت تفاوت چندانی ندارد .

در نصب ایزوگام دقت کنید که توسط فرد مجرب انجام شود و از نصب شخصی جدا خودداری کنید .

بعد از نصب کردن ایزوگام ، ایزوگام باید مورد آزمایش قرار بگیرد تا از کیفیت ایزوگام اطمینان حاصل کنید توجه داشته باشید که در هنگام خرید شرکت سازنده دارای گارانتی باشد که اگر ایزوگام دچار مشکل بود وظیفه تعویض و ترمیم ایزوگام به صورت رایگان بر عهده شرکت سازنده است .

البته بیشتر سعی کنید قبل از خرید ایزوگام از جنس ایزوگام اطمینان حاصل کنید . حتما ۲۴ ساعت پس از نصب ، ایزوگام را آب گیری کنید که هیچ گونه نشتی نداشته باشد . نحوه ی آب گیری به این صورت است که مقداری آب بر روی سطح پشت بام ریخته به گونه ای که تمام مساحت ایزوگام را در برگیرد بعد اگر هیچ گونه نشتی در ایزوگام نبود می توان به جنس ایزوگام پی برد .

۱۳۹۷-۱۲-۱۳ ۰۸:۴۹:۴۳ +۰۰:۰۰